Aliexpress – chińskie Allegro


AliExpress
AliExpress

Co to jest Aliexpress?
Najprościej pisząc to takie chińskie Allegro, czyli serwis skupiający wielu chińskich sprzedawców, oferujących swoje produkty głównie klientom detalicznym (ale też firmom) w jednym miejscu. Często są to nieznane i małe firmy, które dzięki sprzedaży bezpośredniej (z ominięciem pośredników) mogą zaproponować dużo niższe ceny. Możemy znaleźć tu prawie wszystko: elektronikę, ubrania, zabawki, akcesoria samochodowe.

Aliexpress został wprowadzony na rynek w 2010 roku. Właścicielem i twórcą Aliexpress (Grupa Alibaba) jest Chińczyk Jack Ma. To najczęściej odwiedzana strona internetowa e-commerce w Rosji. Z serwisów należących do Grupy Alibaba korzysta 5 mln Polaków.

Jakość produktów
Z jakością może być różnie, niektóre przedmioty to typowa „chińszczyzna”, plastikowe byle co, często występujące u nas w sklepach (szczególnie tych typu wszystko po 5 zł). Jednak wiele przedmiotów jest naprawdę dobrej jakości i mogą spokojnie konkurować z produktami popularnych marek z wyższej półki cenowej.

Co możemy kupić na Aliexpress?
Na Aliexpress możemy znaleźć dosłownie wszystko od maski konia po gadające chomiki. Najpopularniejsze kategorie to elektronika, telefony i akcesoria do telefonów, ubrania oraz dodatki, biżuteria, a także zabawki.

Aliexpress – chińskie Allegro

Inne podobne serwisy: wish.com, banggood.com, jd.com

Przeczytaj również: Aliexpress – chińskie Allegro. Jak kupować oraz Taka sytuacja – niebezpieczny import z Chin

Wyceń import z Chin:


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź