Eksport materacy – Niemcy mogą spać spokojnie


Eksport materacy
Eksport materacy

Polacy dbają, by Niemcom spało się dobrze i wygodnie. Okazuje się bowiem, że to nasi zachodni sąsiedzi stali się największym odbiorcą polskiego eksportu materacy, a Polska plasuje się na drugim miejscu na świecie pod względem udziału w rynku.

Niemcy sprowadzili w 2014 roku z Polski materace o łącznej wartości blisko 680 milionów PLN. Same tylko Niemcy! Kto by przypuszczał, że produkcja i eksport materacy może być tak dochodowym interesem. No, ale z drugiej strony – któż z nas nie lubi spać wygodnie. „Łóżko i jego wyposażenie to wszak najważniejszy mebel w życiu człowieka” – jak mawiał klasyk. Niestety, nie pomnę który…

Drugie miejsce w kategorii odbiorców polskiego eksportu materacy zajmują Szwedzi, którzy w 2014 roku dokonali zakupów na kwotę nieco ponad 200 milionów, trzecia lokata w tym swoistym rankingu importerów zarezerwowana jest dla nabywców z Francji. Podobnie jak w innych eksportowych branżach, coraz większego znaczenia nabiera z kolei kierunek bliskowschodni i tam właśnie należy upatrywać perspektyw. Cała wartość rodzimego eksportu w opisywanym przez raport World Furniture – International Market Review okresie wyniosła 2,14 miliarda PLN! Gdybym nie zobaczył na własne oczy, w życiu bym nie uwierzył, że sprzedaż za granicę materacy może osiągnąć taki poziom. Sprzęt elektroniczny, maszyny budowlane, artykuły gospodarstwa domowego (patrz: Hitowy eksport sprzętu AGD) – owszem, ale materace?! A jednak to prawda i się kręci 🙂

Wartość całego rynku światowego oscyluje wokół 3,5 miliarda USD, co oznacza, że polski „kawałek tortu” materacowego jest dosyć znaczący. Co więcej, wyniki eksportu za I półrocze 2015 roku – 1.075 miliarda PLN pozwalają przypuszczać, że dynamika sprzedaży na rynki zagraniczne zostanie co najmniej utrzymana na podobnym poziomie.

Niekwestionowanym liderem w produkcji eksportowej od trzech lat pozostają Chiny, a polskim producentom materacy po piętach depcze konkurencja głównie z Danii i Belgii.

Eksport materacy z Polski oferuje całą gamę wyrobów: medyczne materace, morskie, hotelowe, dziecięce, stelaże do materacy i wiele innych. Spedycja morska SEAOO.COM chętnie pomoże w organizacji ich transportu do miejsca przeznaczenia.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź