La Paz


La Paz
La Paz

La Paz

La Paz to miejscowość znajdująca się na terenie Boliwii. Choć Boliwia nie ma bezpośredniego dostępu do morza jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Z La Paz do portów morskich w Argentynie, Brazylii, Chile, Paragwaju i Peru możemy dotrzeć koleją. Najbliższym portem morskim jest Arica w północnym Chile. Na terenie La Paz znajduje się suchy port (dry port), którego kodem jest BOLPB, skąd towary transportowane są w głąb kraju.

Stolica konstytucyjna Boliwii mieści się w Sucre, a La Paz jest siedzibą rządu. Mieszka tu 1,1 mln mieszkańców. Znajduje się nad brzegiem rzeki La Paz. Jest to najwyżej położona stolica na świecie, a zarazem jest największym miastem tego kraju. Zostało założone w 1548 roku przez Alonso de Mendozę w miejsce osady Indiańskiej. Głównymi zabytkami miasta jest Bazylika św. Franciszka i kościół, który został zbudowany w 1760 roku. Został ozdobiony dziełami ze sztuki kamieniarskiej. Miasto jest otoczone wysokimi górami Atiplano. W ostatnich latach gospodarka tego kraju bardzo się poprawiła ze względu na ustabilizowaną sytuacje polityczną. Produkuje się tu produkty gotowe. Głównie stawia się tu na produkcję żywności, wyrobów tytoniowych, odzieży, a także materiałów budowlanych. Na terenie miasta znajduje się bardzo dużo muzeów. Atrakcją miasta jest Boliwijski Pałac Prezydencki. Boliwijski rządu poparł budowę linii kolejowej między miastem Oruro i La Paz. Linia ta została otwarta w kilku etapach w latach 1908 i 1913.

La Paz
La Paz. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić i wycenić eksport do La Paz sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do La Paz z Gdyni – 67 dni.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź