Największy port morski w Bangladeszu


Największy port morski w Bangladeszu
Największy port morski w Bangladeszu

Największy port morski w Bangladeszu

Port morski w Bangladeszu – Chittagong położony jest u ujścia rzeki Karnaphuli w Patenga, w pobliżu miasta Chittagong. To największy port morskim w Bangladeszu. Głównymi towarami w porcie Chittagong są kontenery z artykułami przemysłowymi (odzież, juta i towary z juty, wyroby ze skóry, nawozy i owoce morza itp.) oraz surowcami.

Jest to jeden z dwóch głównych portów morskich Bangladeszu – większość eksportowanych i importowanych towarów w kraju obsługiwana jest przez ten port. W latach 2012-2013 port Chittagong obsłużył ponad 43 mln ton ładunku, w tym 1,4 mln TEU ładunków kontenerowych, co stanowi około 92% całkowitego handlu morskiego Bangladeszu. Ma on więc duże znaczenie dla gospodarki krajowej. Aby sprostać wyzwaniom globalizacji oraz liberalizacji światowego handlu i gospodarki, podjęto wiele ambitnych projektów w celu zwiększenia jego wydajności, efektywności i jakości usług. Tym sposobem port w Bangladeszu może konkurować ze światowej klasy portami. W 2013 roku port Chittagong znalazł się wśród 90 portów na świecie o największym ruchu.

Największy port morski w Bangladeszu
Największy port morski w Bangladeszu. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Chittagong lub też chcesz wycenić eksport do Chittagong sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Chittagong do Gdyni – 47 dni.
Eksport do Chittagong z Gdyni – 43 dni.

Armatorzy obsługujący port w Chittagong: APL, CMA/CGM, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin. Hapag Lloyd, Hyunadai, K-Line, MISC, NYK, OWL, Safmarine, SCI, Yang Ming.


2 komentarze

  1. Avatar
    Activ
    14 lipca 2015

    Bardzo dobrze, że powstaje więcej stron o tematyce transportu. Polska to ceniony dostawca usług oraz sprzętu na całym świecie – u nas mówi się tylko o tym na pomorzu a to błąd.

    Zapraszamy z rewizytą do nas: http://morskimszlakiem.pl

Zostaw odpowiedź