Port Lahore


Port Lahore

Lahore (Lahaur) to port, którego kodem jest PKLHA. To pierwszy suchy port na terenie Pakistanu w pobliżu granicy z Indiami. Zarządzany jest przez Pakistan Railways od 1973. Rozwija się bardzo dobrze pod względem importu i eksportu. Posiada odpowiednią infrastrukturę do wykonywania tego typu operacji.

Lahaur to miasto znajdujące się na wschodzie Pakistanu, w którym mieszka 5,15 mln mieszkańców. Znajduje się nad rzeką Ravi. W 1990 roku w mieście odbyły się VII Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie. Na tych terenach występuje klimat półpustynny. Najcieplejszym miesiącem jest czerwiec, kiedy temperatury sięgają nawet 40 stopni Celsjusza. Sezon monsunowy rozpoczyna się pod koniec czerwca. Najbardziej mokrym miesiącem jest lipiec, występują wtedy intensywne opady deszczu połączone z burzami. W styczniu występują natomiast gęste mgły. Miasto to określane jest jako kulturalna stolica Pakistanu. Dzieje się tak, ponieważ organizowanych jest tutaj wiele wystaw, festiwali, przedstawień. Organizowane są festiwale muzyki filmowej, a także do miasta zjeżdża cała śmietanka inteligencka.

Port Lahore
Port Lahore. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Lahore lub też chcesz wycenić eksport do Lahore sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Lahore do Gdyni – 27 dni.
Eksport do Lahore z Gdyni – 37 dni.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź