Port lotniczy Baltimore


Port lotniczy Baltimore
Port lotniczy Baltimore

Port lotniczy Baltimore

Port lotniczy Baltimore, to porty którego kod lotniska to BWI. Jest to międzynarodowe lotnisko, które znajduje się w stanie Maryland, a od miejscowości, w której się znajduje oddalone jest o 15 km. Baltimore jest największą miejscowością w tym stanie i znajduje się na wschodnim wybrzeżu USA.

Jest to ostoja Partii Demokratycznej, gdzie mieszka 620 961 mieszkańców. W Baltimore znajdują się 3 uniwersytety, posiada także bazę marynarki wojennej. Dla turystów są liczne muzea i galerie. Największą dumą miasta jest zacumowany w Porcie Wewnętrznym USS Constelation ostatni zawodowy żaglowy okręt należący do Stanów Zjednoczonych.

Port lotniczy Baltimore to lotnisko należące do Stanów Zjednoczonych, których kod kraju to US. Jest t lotnisko cywilne, które zostało otwarte w 1950 roku. Jego właścicielem jest Maryland Aviation Administration. W 2006 roku lotnisko obsłużyło 21 184 208 turystów oraz wykonało 305 630 operacji lotniczych. W dodatku, lotnisko nie tylko wykonuje loty pasażerskie, ale także loty cargo, podczas których obsłużyło 123 955 ton towarów. Lotnisko posiada 5 terminali. Przewoźnikami obsługującymi to lotnisko są Lot Polish Airlines (LO), Lufthansa (LH) oraz R-Bag Poland (QY).

Port lotniczy Baltimore
Port lotniczy Baltimore. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź