Port morski Norfolk


Port morski Norfolk
Port morski Norfolk

Port morski Norfolk

Norfolk to port morski, którego kodem jest USORF. Port znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych w stanie Virginia. Zarządzaniem portem zajmuje się Virginia Port Authority. Zarządca jest właścicielem czterech portów, które wyposażone są w terminale morskie i jeden intermodalny zajmujący się transportem kontenerów. Terminale to Norfolk International Terminale (NIT), Portsmouth Marine Terminal (PMT), Newport News Marine Terminal (NNMT), Virginia International Gateway (VIG) w Portsmouth. Największym z nich jest ten znajdujący się w Norfolk. Zajmuje powierzchnię 2,62 km2. Posiada 5 miejsc do cumowania statków, które przewożą kontenery. Wyposażony jest w 34 219 TEU jeśli chodzi o miejsce do składowania kontenerów. Z portu możliwe jest bezpośrednie dojechanie na autostradę międzynarodową 64. Miasto posiada ten port od 1965 roku. Port nadal się rozwija. Dokupowane są kolejne sprzęty, które maja usprawnić jego działanie. Ostatnio zakupiono do portu najwyższe możliwe żurawie, a także zwiększono zdolność przeładunkową.

Port morski Norfolk
Port morski Norfolk. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Norfolk lub też chcesz wycenić eksport do Norfolk sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Norfolk do Gdyni – 23 dni.
Eksport do Norfolk z Gdyni – 19 dni.

Armatorzy obsługujący port Norfolk: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Lykes Lines, Marfret, MSC, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Sampskip GmbH, Spliethoff’s, TMM Lines, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź