Port morski Santo Domingo


Port morski Santo Domingo
Port morski Santo Domingo

Port morski Santo Domingo

Santo Domingo to port morski, którego kodem jest DOSDQ, znajduje się na terenie Dominikany. Mieści się przy ujściu morskiego wejścia do miasta Santo Domingo. Obiekt ten został całkowicie odnowiony, dzięki temu, jest przystosowany do nowoczesnego transportu. Udało się zintegrować port z miastem Santo Domingo. Było to możliwe dzięki wielkiemu projektowi. W ten sposób stworzono atrakcyjny cel dla rejsów, jachtów i różnych innych statków wycieczkowych. Projekt ten realizowano od 2005 roku. Rozwijany był przez prywatne przedsiębiorstwa. Zbudowano w jego trakcie całą nową infrastrukturę, w tym obrotnicę dla statków, wykonano prace pogłębiarskie, nową przystań sportów wodnych, odbudowano dwa istniejące terminale.

Port posiada nowoczesny Terminal Don Diego. Dzięki niemu, możliwe jest łatwe dostanie się do tego kolonialnego miasta. Terminal podzielony jest na dwie części: Północną i Południową. Część południowa wykorzystywana jest w celach tranzytowych i zajmuje powierzchnie 820 m2. Drugim terminalem jaki port posiada jest Terminal Sans Souci, który może obsłużyć do 3800 pasażerów. Jest w stanie również pomieścić największe statki jakie pływają po morzach.

Port morski Santo Domingo
Port morski Santo Domingo. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub też chcesz wycenić eksport do Santo Domingo sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Santo Domingo z Gdyni – 21 dni.
Import z Santo Domingo do Gdyni – zapytaj konsultanta o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Santo Domingo: Ecu-Line, Eurogate, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, Lloyd Triestino, MOL, MSC, Norasia, NYK, OOCL, OWL, Rickmers-Linie, UASC, WANHAI, Yang Ming, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź