Port morski Sydney


Port morski Sydney
Port morski Sydney

Port morski Sydney

Port morski Sydney w Australii nazywany też Portem Botany, to głębokowodny port kontenerowy znajdujący się w Zatoce Botany w mieście Sydney, nieopodal portu lotniczego. Port morski przyjmuje przede wszystkim kontenery z produktami stałymi, a także w mniejszym stopniu płynnymi, w tym ropę naftową i gaz ziemny. Jest to drugi co do wielkości port kontenerowy w Australii.

W latach 60-tych towary przyjmowano w Porcie Jackson, największym naturalnym porcie na świecie znajdującym się w zatoce (zwanej Zatoką Sydney). Wraz z pojawieniem się kontenerów, wiadomo było, że dotychczasowy port, w tym największy mieście Australii, nie będzie w stanie obsłużyć nowych typów ładunków i wymaga dodatkowych urządzeń portowych. Podjęto decyzje o zagospodarowaniu terenu niedaleko portu lotniczego i stworzeniu całego kompleksu.

  • Budowa portu Botany rozpoczęła się w 1971 roku, a pierwszy terminal kontenerowy (północny) powstał w 1979 roku.
  • Południowy kontenerowy terminal otwarto w 1982 roku.
  • Trzeci kontenerowy terminal w Porcie Botany ukończono w czerwcu 2011 roku.
Port morski Sydney
Port morski Sydney. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Sydney lub też chcesz wycenić eksport do Sydney sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Sydney do Gdyni – 47 dni.
Eksport do Sydney z Gdyni – 55 dni.

Armatorzy: ANL, APL, Canmar/Contship, China Shipping, CMA/CGM, Contship, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hamburg-Sud, Hanjin, Hapag Lloyd, HUAL, Lloyd Triestino, Marfret, MISC, MOL, MSC, NYK, OOCL, OWL, Roco- Carrier, Spliethoff’s, Wallenius WIlhelmsen.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź