Armatorzy coraz częściej wybierają superkontenerowce


Armatorzy co raz częściej wybierają superkontenerowce
Armatorzy co raz częściej wybierają superkontenerowce

Armatorzy coraz częściej wybierają superkontenerowce

Zamówień na superkontenerowce jest obecnie o 60% więcej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym. Widać więc, że armatorzy coraz częściej wybierają superkontenerowce. Firmy decyduje się na zakup kontenerowców o większej pojemności, czyli ponad 10 tys. TEU, ponieważ są one bardziej opłacalne. Poniżej firmy posiadające w swojej flocie superkontenerowce.

  • Pierwszy superkontenerowiec (Maersk Mc-Kinney Moller) w 2013 roku zaprezentowała firma Maersk Line. W następnych latach podpisała umowę z koreańską stocznią Daewoo na dostawy kolejnych 11 statków o pojemności 19630 TEU (tzw. Triple – E), z opcją zwiększenia zamówienia o sześć kolejnych takich samych jednostek.
  • W marcu 2015 francuski armator CMA CGM zamówił trzy jednostki po 20600 TEU oraz sześć o pojemności 13200 TEU.
  • Do grupy firm inwestującej w suerkontenerowedołączyła również firma MOL. W marcu 2015 podpisała z koreańską stocznią Samsung Heavy Industries kontrakt budowy czterech kontenerowców o pojemności przekraczającej 20 tys. TEU każdy.

Tym samym liczba zamówionych i eksploatowanych superkontenerowców (18 – 21 tys. TEU) wzrośnie do ponad 80 sztuk. Jaka kolejna firma dołączy do tego grona, zobaczymy. Jednak wiadomo, że w tym kierunku chcą rozwijać się armatorzy.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź