Cło z Tajlandii


Cło z Tajlandii

Towary sprowadzane z Tajlandii podlegają, tak jak z pozostałych krajów trzecich nie należących do UE, opłatom celnym. Ponieważ Tajlandia staje się popularna wśród firm produkujących samochody oraz części do nich, to niemal wszystkie największe przedsiębiorstwa motoryzacyjne mają w tym kraju bazy produkcyjne. Informacje dodatkowe o imporcie dotyczące na przykład tematu dynamiki importu i obrotów handlowych pomiędzy Polską a Tajlandią znajdują się we wpisie import z Tajlandii.

Cło z Tajlandii

Wysokość cła na towary sprowadzane z Tajlandii, zależą od ich rodzaju, opłaty celne na najpopularniejsze produkty znajdują się poniżej.

VAT i akcyza

Sprowadzając produkty spoza Unii Europejskiej zapłacimy VAT. Wyjątkiem są przesyłki:

  • Których wartość nie przekracza 22 euro
  • Oznaczone jako prezent lub próbka konsumencka, których wartość nie przekracza 45 euro.
  • Które nie mają charakteru handlowego (oznaczone jako prezent) i odbiorca otrzymuje je bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów
  • Oznaczone jako prezent, które były wysłane od prywatnej osoby, spoza UE do prywatnej osoby w Polsce
  • O charakterze okazjonalnym np. urodzinowym lub jubileuszowym.

Akcyzę zapłacimy za takie towary jak napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, energię elektryczną, ale także np. samochody i karty do gry.

Cło na towary najczęściej sprowadzane z Tajlandii:

Stawki celne z Tajlandii prezentowane na stronie mogą różnić się od aktualnie obowiązujących. Prosimy je sprawdzić na stronie: ext-isztar4.mf.gov.pl