Eksport do Brazylii


Eksport do Brazylii
Eksport do Brazylii

Z krajów Ameryki Łacińskiej to właśnie Brazylia jest naszym największym partnerem handlowym. Nasze obroty handlowe z tym państwem ciągle rosną i jest szansa na zwiększenia współpracy oraz inwestycji, szczególnie przy budowie oraz modernizacji kopalń, dostaw maszyn górniczych oraz sprzętu ratowniczego, a także w branży transportowej.

Eksport do Brazylii to szansa między innymi dla polskich firm, bo Brazylia to nie tylko największe pod względem powierzchni państwo Ameryki Południowej, ale liczy także najwięcej mieszkańców, około 203 milionów. Brazylijczycy stanowią więc ogromną grupę odbiorców. To również piąte pod względem wielkości państwo świata.

Współpraca z Brazylią w 2014 roku:

  • Dwustronne obroty handlowe pomiędzy naszymi krajami w ubiegłym roku uzyskały drugi najwyższy poziom w historii naszej współpracy handlowej z Brazylią i wyniosły 1 mld 689 mln dolarów.
  • Miał miejsce spadek wymiany handlowej między Polską a Brazylią w stosunku do roku 2013.
  • Choć Polska zwiększyła znacznie swój import (do kwoty 1 mld 158,4 mln dolarów) i ograniczyła eksport do Brazylii, jego wartość nadal pozostaje wysoka. Polski eksport w 2014 roku był drugim najwyższym w historii obrotów handlowych między Polską a Brazylią, wyniósł 531,4 mln dolarów. Wyniki jakie osiągnęliśmy w 2014 roku są zbliżone do tych zanotowanych w roku 2012.

Eksport do Bazyli. Co najczęściej eksportujemy z naszego kraju? Przede wszystkim maszyny i urządzenia elektryczne, aparaturę telekomunikacyjną,  wyroby przemysłu chemicznego i z tworzyw sztucznych.

Importujemy z Brazylii: surowce mineralne, wyroby przemysłu elektro-maszynowego, produkty rolno-spożywcze (np. kawa, soja), produkty chemiczne i tworzywa sztuczne.

Źródło: Dane GUS uzyskane z Ministerstwa Gospodarki i z brazylijskiego Ministerstwa Rozwoju, Przemysłu i Handlu Zagranicznego (Secex MDIC).

Przeczytaj także: Eksport do Chile

Wyceń eksport do Brazylii:


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź