Eksport do USA – sprzyjający kurs dolara


Eksport do USA
Eksport do USA

Silny dolar to dobry moment dla tych, którzy eksportują towar do Stanów Zjednoczonych. Od ponad tygodnia cena dolara nieznacznie przekracza 4 zł, jest to najwyższy poziom tej waluty od ponad 11 lat. Jaki jest najkorzystniejszy kurs? Eksport do USA opłaca się już przy dolarze wartym ok. 3 złote, a obecny kurs daje znaczny zysk.

Niestety, to co dobre dla jednych, dla innych może stać się jedynie problemem. Nie kupimy już z USA elektroniki, czy ubrań w korzystnej cenie, szczególnie te towary cieszą się u nas dużą popularnością. Również towary sprowadzane z Azji są sprzedawane w dolarach (np. na Aliexpress), a wysoki kurs, powoduje wzrost ich ceny. Wysoka amerykańska waluta ma wpływ też na wzrost ceny surowców, takie jak ropa naftowa.

Drogi dolar wpława na międzynarodową wymianę handlową Stanów Zjednoczonych, w tym momencie amerykańskim firmom nie opłaca się eksport, wzrost odnotowuje za to import z innych państw. Negatywny wpływ odnotowują też amerykańskie firmy działające za granicą.

Amerykański rynek jest specyficzny, ma swoje plusy oraz minusy, jak każdy. Charakteryzuje się wysoką konkurencją, przez co klienci są bardziej wymagający niż w innych krajach. Mimo to wiele polskich firm realizuje z powodzeniem eksport do USA i znajduje lub znalazło już tam swoich odbiorców. Mam wrażenie, że Amerykanie są też bardziej zdecydowani przy zakupach oraz otwarci na innowacyjne rozwiązania. Nie widzą problemu w tym, że przedmiot dotrze do nich aż zza Oceanu. Cenią sobie przedmioty z Europy, dlatego za oryginalny i dobrej jakości produkt są w stanie zapłacić więcej, ale też poczekać dłużej.

Częstym problemem przy eksporcie do Stanów Zjednoczonych jest organizacja transportu ale w tym wypadku możecie liczyć na naszą pomoc, zapraszam na seaoo.com i airoo.com.

Wyceń eksport do USA:


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź