Memphis


Memphis
Memphis

Memphis

Memphis to miasto w USA, na którego terenie znajduje się port rzeczny, jego kod to USMEM. Port położony jest w stanie Tennessee nad rzeką Missisipi w Ameryce Północnej. Ten międzynarodowy port jest drugim co do wielkości portem śródlądowy na tej części rzeki Missisipi i 5 co do wielkości portem śródlądowym w Stanach Zjednoczonych. Transportowane są przez niego różnego rodzaju towary.

Sama nazwa miasta pochodzi od Memfis czyli starożytnego egipskiego miasta. Od 1976 każdego roku rozgrywany jest tu turniej tenisa ziemnego w ramach US National Indoor Tennis Championships. Miasto zostało założone w 1819 roku, a prawa miejskie uzyskało w 1826 roku. W mieście mieszka 676 640 mieszkańców. Największą atrakcją w tym mieście jest Graceland czyli posiadłość Elvisa Presleya. To właśnie tu został pochowany. Będąc w Memphis warto odwiedzić również ulicę Beala, gdzie znajdują się najlepsze kluby bluesowe. W 1968 rok w Memphis został zamordowany Martin Luter King, a urodziła się tu Aretha Franklin. 0,5% mieszkańców tego miasta deklaruje, że jest polskiego pochodzenia. Najwięcej jest tutaj wyznawców Południowej Konwencji Baptystów, a najmniej Afrykańskiego Kościoła Metodyczno-Episkopalnego.

Memphis
Memphis. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Memphis do Gdyni – 34 dni.
Eksport do Memphis z Gdyni – 36 dni.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź