Najlepszy pierwszy kwartał w historii Maersk Line


Maersk Line
Maersk Line

Firma  Maersk Line, zajmująca się transportem morskim, jest zadowolona ze swoich wyników finansowych jakie napłynęły z I kwartału 2015 roku. Nie ma się co dziwić, gdyż odnotowano aż 714 milionów USD zysku. I jak do tej pory jest to najlepszy pierwszy kwartał w historii w Maersk Line.

Wyniki poprawiły się o 57,1% w porównaniu do I kwartału 2014, gdzie wyniosły 454 miliony USD. Firma uzyskała 14,3% zwrotu z zainwestowanego kapitału (9,0%). Przyznacie, że to bardzo dobre wyniki. Czym można tłumaczyć tak wysokie liczby? Zapewne były one spowodowane niższymi kosztami paliwa i silniejszym dolarem amerykańskim.

Søren Skou, Prezes Zarządu Maersk Line tak komentuje tę sytuację: „Jestem bardzo zadowolony z naszych wyników z I kwartału. Jest to najlepszy wynik w historii pierwszego kwartału. Nasz zwrot z zainwestowanego kapitału jest również bardzo zadowalający i znacznie powyżej naszych celów. Jednak nie jesteśmy zadowoleni z tego, że spadła ładowność, a nasze koszty jednostkowe wzrosły. Będziemy starali się to naprawić, tak aby lepiej wykorzystać nasz potencjał i dostosować się do potrzeb rynku.”

Maersk Line stawia więc na dalszy rozwój firmy, aby osiągnąć swój cel chcą powiększyć flotę, tak by sprostać potrzebom rosnącego rynku. Do roku 2017 mają w planach zakup większej ilości statków. W marcu ogłosili pierwsze zamówienie na siedem kontenerów o pojemności 3600 TUE.

Źródło

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź