Port lotniczy Birmingham UK


Port lotniczy Birmingham
Port lotniczy Birmingham

Port lotniczy Birmingham (UK)

Port lotniczy Birmingham jest portem, którego kod lotniska to BHX. Jest to port, który znajduje się w Wielkiej Brytanii, której kod kraju to GB. Samo lotnisko jest lotniskiem międzynarodowym znajdującym się 13 km od Birmingham. Miasto to znajduje się w hrabstwie West Midlands.

Birmingham to 2 pod względem ludności miasto w Wielkiej Brytanii. Mieszka w nim około 6 mln mieszkańców. Odznacza się przede wszystkim bardzo dobrze rozbudowaną siecią kanałów, które mają łączną długość dłuższą od kanałów znajdujących się w Wenecji. Miasto posiada wiele atrakcji turystycznych. Dla pań najbardziej interesująca będzie dzielnica jubilerów. Znajduje się tutaj również muzeum J.R.R. Tolkiena. Fani Władcy Pierścieni na pewno to miasto powinni odwiedzić.

Właścicielem lotniska jest Birmingham International Airport Ltd. Lotnisko w 2013 roku obsłużyło 9 120 201 pasażerów. Wykonało 95 713 operacji. Posiada 2 terminalne. Wykonuje loty pasażerskie jak i loty cargo. Przewoźnikami obsługującymi to lotnisko są Lufthansa (LH) oraz Turkish Airlines (TK).

Port lotniczy Birmingham
Port lotniczy Birmingham

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź