Port Mexico City


Port Mexico City
Port Mexico City

Port Mexico City

Mexico City (Meksyk) to suchy port, którego kodem jest MXMEX, znajduje się na terenie Meksyku. Samo miasto jest stolicą tego kraju, jego populacja liczy 8 720 916 mieszkańców. Najlepiej rozwija się tu przemysł chemiczny i włókienniczy. Ponadto, wiele zakładów zajmuje się również przemysłem ciężkim. Bardzo ważną rolę odgrywa w mieście także turystyka. Na terenie miasta panuje subtropikalny klimat górski. Średnie temperatury wahają się tu od 12 do 16 stopni w zależności od dzielnicy: czy jest ona położona wysoko czy nisko. Najwięcej opadów deszczu występuje w sezonie letnim. Miasto jest atrakcyjne pod względem turystycznym ze względu na wiele zabytków. Bardzo dobrze rozwinięty jest również w mieście sektor kulturalny. Jest wiele muzeów, wystaw i galerii sztuki. Szczególnie popularny jest tu teatr, a także szeroko pojęta rozrywka. Miasto praktycznie przez cały rok tętni życiem. Dlatego też, jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Wielu z nich korzysta z znajdujących się w pobliżu portów morskich, aby następnie droga lub koleją dostać się do miasta.

Port Mexico City
Port Mexico City. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Mexico City lub też chcesz wycenić eksport do Mexico City sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.
Import z Mexico City do Gdyni – 26 dni.
Eksport do Mexico City z Gdyni – 27 dni.

Armatorzy obsługujący port Mexico City: APL, CCNI, CMA/CGM, Conti Africa, Ecu-Line, Hamburg-Sud, Hanseatica Parcel Service, Hapag Lloyd, Lykes Lines, MSC, OWL, Spliethoff’s, TMM Lines, ZIM


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź