Port morski Algiers


Port morski Algiers
Port morski Algiers

Port morski Algiers

Port morski Algiers jest głównym portem morskim w Algierii i Afryce Północnej. Rozciąga się szesnaście kilometrów wzdłuż zatoki nad Morzem Śródziemnym. Umiejscowiony jest pomiędzy portem Dellys na wschodzie i portem Cherchell na zachodzie. Strategiczne położenie miasta Algier i portu, sprawia że jest on centrum spedycji śródziemnomorskiej oraz miejscem, gdzie statki uzupełniają zapasy paliwa. Port morski Algiers to ważne centrum gospodarcze, finansowe i handlowe w Afryce Północnej. Importuje się tu głównie surowce, produkty przemysłowe i materiały eksploatacyjne. Eksportuje wina, pomarańcze, warzywa, fosforany i rudy żelaza.

Nazwa Algier pochodzi od arabskiego słowa al-jaza’ir, czyli „wyspy”. Miasto zamieszkuje ok. 1,6 mln mieszkańców, a wraz z przedmieściami liczy 3,8 mln. Algier wciąż się rozwija i rozrasta, należy do miast o najwyższych kosztach życia w Afryce.

Port morski Algiers
Port morski Algiers. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Algieru lub też chcesz wycenić eksport do Algieru sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Algieru z Gdyni – 24 dni.
Import z Algieru do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas odstawy.

Armatorzy obslugujący port w Algierze: CEC, CMA/CGM, Maghreb/CL, MBS, MSC. POL-Levant, Safmarine, Sloman, SNTM/CNAN