Port morski Baltimore


Port morski Baltimore
Port morski Baltimore

Port morski Baltimore

Baltimore to port morski, którego kodem jest USBAL. Port znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych. To rodzaj portu świadczącego usługi z zakresu żeglugi wzdłuż brzegu. Port leży nad rzeką Patapsco w stanie Maryland. Wyposażony jest w sprzęt do załadunku, roll-on, roll-off, a także posiada pomieszczenia pasażerskie. Obsługiwany jest przez Maryland Port Admistration. Od 2006 roku port nosi nazwę Helen Delich Bentley. Został tak nazwany z okazji 300-lecia istnienia portu. Przez ten port przewożone są samochody Mercedes-Benz, które transportowane są do Stanów Zjednoczonych. Port zajmuje 11 miejsce na 36 możliwych, jeśli chodzi o obsługę tonażu zagranicznego przywożonego do USA. Port ten był miejscem akcji serialu HBO The Wire. To wokół działalności na tym porcie rozgrywała się akcja. Samo miasto jakim jest Baltimore oddalone jest o 60 km od Waszyngtonu. Jest tradycyjną ostoją dla Partii Demokratycznej. Jest to jedno z 20 największych amerykańskich miast. Znajdują się tu trzy uniwersytety, baza wojskowa, liczne muzea oraz galerie.

Port morski Baltimore
Port morski Baltimore. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Baltimore lub też chcesz wycenić eksport do Baltimore sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Baltimore do Gdyni – 22 dni.
Eksport do Baltimore z Gdyni – 28 dni.

Armatorzy obsługujący port Baltimore: COMBAC, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, HUAL, MSC, NYK, OWL, Sampskip GmbH, Spliethoff’s, Wallenius Wilhelmsen, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź