Port morski Boston


Port morski Boston
Port morski Boston

Port morski Boston

Port morski Boston, którego kodem jest USBOS, znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych. Miasto położone jest na północnym-wschodzie w stanie Massachusetts. Miasto zostało założone w 1630 roku. Znajduje się tu port morski służący do obsługi transportu ładunków oraz statków o różnych wielkościach. W związku z tym, że jest to miasto portowe, to właśnie w ten sektor najwięcej inwestowano. Stale dokładano do nowej infrastruktury morskiej, aby nadbrzeże można było w jeszcze lepszy sposób rozbudować. Przez długi czas jednak władze miasta lekceważyły wagę portu morskiego. Pierwsze nadbrzeże powstało z inicjatywy przedsiębiorców. Wraz ze wzrostem zamożności kupców oraz przedsiębiorców, nadbrzeże zaczęło się rozbudowywać. W 1708 Port morski Boston miał już 78 nadbrzeży. W 1710 roku powstało najdłuższe nadbrzeże, które przez lata stanowiło centrum działalności w tutejszym porcie. Całą sprawą zajął się kapitan Oliver Noyes. Dzięki temu nadbrzeżu, można było obsługiwać największe statki, jakie pływały wtedy po morzach i oceanach.

Port morski Boston
Port morski Boston. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Bostonu lub też chcesz wycenić eksport do Bostonu sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Bostonu do Gdyni – 22 dni.
Eksport do Bostonu z Gdyni – 21 dni.

Armatorzy obsługujący port Boston: CanadaMaritime, CAST, COSCO, Ecu-Line, Eimskip, Evergreen, Hanjin, MSC, NYK, OWL, Sampskip GmbH, Spliethoff’s, VAGT.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź