Port morski Chiwan


Port morski Chiwan

Chiwan to port morski, którego kodem jest CNCWN. Port znajduje się na terenie Chin. Jest częścią portu Shenzhen. Stanowi kontenerową część, która zajmuje się obsługą różnego rodzaju ładunków. Jest to brama wjazdowa do Chin. Łączy zaplecze tego kraju z deltą Rzeki Perłowej. Właścicielem tej części portu jest chińsko-zagraniczna spółka. Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych terminali, jakie znajdują się na terenie Chin. Sam port Shenzhen jest najbardziej ruchliwym i najszybciej rozwijającym się portem na świecie. Port znajduje się w prowincji Guangdong. Stanowi zaplecze gospodarcze dla portu w Hongkongu. Stanowi również największy port w zakresie transportu międzynarodowego odbywającego się z Chin. W obrębie portu funkcjonuje 39 spółek przewozowych, które realizują 131 międzynarodowych linii kontenerowych. 560 statków co roku wpływa do tego portu. Cały port zajmuje 260 km linii brzegowej. Podzielony jest na dwa obszary: wschodnia i zachodnią. Port posiada 140 miejsc do cumowania. 51 z nich przeznaczona jest dla statków o nośności 10 tysięcy DWT, a 90 dla pozostałych nośności.

Port morski Chiwan
Port morski Chiwan. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Chiwan lub też chcesz wycenić eksport do Chiwan sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Chiwan do Gdyni – 34 dni.
Eksport do Chiwan z Gdyni – 34 dni.

Armatorzy obsługujący port Chiwan: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Evergreen, Hanjin, Hyundai, K-Line, MOL, MSC, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź