Port morski Houston


Port morski Houston
Port morski Houston

Port morski Houston

Houston to port morski, którego kodem jest USHOU. Port znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest to czwarty co do wielkości port w tym kraju. Oddalony jest o kilka godzin od Zatoki Meksykańskiej. Posiada zarówno obiekty publiczne jak i prywatne. Stanowi najbardziej ruchliwy port w Stanach Zjednoczonych pod względem tonażu zagranicznego, a drugie miejsce zajmuje pod względem ogólnego tonażu. Zajmuje 13 miejsce jako najbardziej ruchliwy port na świecie. Początkowo obiekty wchodzące w skład portu znajdowały się tylko w Houston. Jednak, rozrósł się on na tyle, że znajduje się teraz również w mniejszych miastach. Port działa od 1909 roku. Jest to rodzaj portu śródlądowego. Oficjalnie został otwarty w 1914 roku. W 2005 roku przez port przewieziono 215 mln ton ładunków. Większość z nich była ropopochodnych. Wyposażony jest w dwa terminale służące do obsługi kontenerów. Są nimi Barbours Cut oraz BAYPORT. Posiada również ogólne terminale towarowe, którymi są Turning Basin, Jacintoport, Woodhouse.

Port morski Houston
Port morski Houston. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Houston lub też chcesz wycenić eksport do Houston sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Houston do Gdyni – 27 dni.
Eksport do Houston z Gdyni – 25 dni.

Armatorzy obsługujący port Houston: APL, Atlanticargo, CMA/CGM, COMBAC, COSCO, Ecu-Line, Hamburg-Sud, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Lykes Lines, MSC, NYK, OOCL, OWL, Sampskip GmbH, Spliethoff’s, TMM Lines, VAGT, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź