Port morski Los Angeles


Port morski Los Angeles
Port morski Los Angeles

Port morski Los Angeles

Los Angeles to port morski, którego kodem jest USLAX. Port znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych. Inna jego nazwa to Port Ameryki. Zajmuje powierzchnię 3000 hektarów. Posiada nadbrzeże o długości 69 km. Od centrum miasta oddalony jest o 32 km. Znajduje się w trzech dzielnicach miasta: Willington, San Pedro Bay i San Pedro. Przez port codziennie przechodzą ładunki o łącznej wartości 1,2 mln dolarów. Kanał głębinowy portu ma 16 m. Wyposażony jest w 23 terminale towarowe, 270 koi głębinowych , 9 dźwigów kontenerowych, a także 182 km specjalnych szyn portowych. Importuje się tu głównie meble, obuwie, elektronikę, części do samochodów oraz odzież. Eksport obejmuje makulaturę, bawełnę, żywicę, pasze dla zwierząt oraz złom. Głównymi partnerami portu są Chiny, Hongkong, Japonia, Korea Południowa, Tajwan oraz Wietnam. Bezpieczeństwem w porcie zajmuje się policja z Los Angeles. W 1912 dobiegła końca budowa pierwszego nadbrzeża, które wchodzi w skład portu. To właśnie przez ten port przechodzi najwięcej towarów, które przywożone są do Stanów Zjednoczonych. Jest nazywany bramą wjazdową do tego kraju.

Port morski Los Angeles
Port morski Los Angeles. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Los Angeles lub też chcesz wycenić eksport do Los Angeles sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Los Angeles do Gdyni – 34 dni.
Eksport do Los Angeles z Gdyni – 36 dni.

Armatorzy obsługujący port Los Angeles: APL, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, Norasia, NYK, OWL, Star, ZIM.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź