Port morski Huangpu


Port morski Huangpu
Port morski Huangpu

Port morski Huangpu

Port morski Huangpu, to port który znajduje się na terenie Chin. Obecnie, Huangpu jest częścią portu morskiego Huanghou. Poprzednim kodem portu morskiego był CNHUA. Port ten obsługuje Guangzhou Port Group Co. Ltd, Firma jest własnością Skarbu Państwa. Jest to obecnie największy kompleks portów w południowych Chinach. Odbywa się tu międzynarodowy handel morski, który dociera do 300 portów w ponad 80 krajach i miejscach na całym świecie. Jest to ważny ośrodek gospodarczy oraz transportowy w regionie delty Rzeki Perłowej (Pearl River Delta). Stanowi również ważny węzeł komunikacyjny służący do przewozu towarów to takich prowincji jak Guangxi, Yunnan, Guizhou, Syczuan, Hunan, Hubei oraz Jiangxi. Port morski Huangpu był ważny dla państwa chińskiego już w czasach starożytnych, za czasów panowania dynastii Qin. Służył jako port handlowy na trasie Jedwabnego Szlaku. Port wyposażony jest w 4600 miejsc postojowych, dla statków. W 2009 roku port został pogłębiony, aby możliwe było przyjęcie 100 000 tonowego statku Nansha. Przez port transportowane są ropa naftowa, węgiel, zboża, nawozy chemiczne, stal, rudy oraz samochody.

Port morski Huangpu
Port morski Huangpu. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Huangpu lub też chcesz wycenić eksport do Huangpu sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Huangpu do Gdyni – 38 dni.
Eksport do Huangpu z Gdyni – 40 dni.

Armatorzy obsługujący port Huangpu: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Lloyd Triestino, MOL, Norasia, NYK, OOCL, Spliethoff’s, UASC, WANHAI, Yang Ming, ZIM/KLB.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź