Port morski Macao


Port morski Macao
Port morski Macao

Port morski Macao

Macao (lub Macau) to port morski, którego kodem jest CNMAC. Port znajduje się na terenie Chin. Obsługiwany jest przez Marine and Water Bureau, Macauport Co. Jego właścicielem jest Government of Macau. Jest to rodzaj portu płytkiego. Podzielony jest na cztery obszary. Wnętrze portu ma 45-55 metrów szerokości i 3,5 m głębokości. Posiada Terminal Inner Harbor Ferry. Elementy zewnętrzne portu to terminal promowy, który ma 120 m szerokości i 4,5 m głębokości. Terminal Carrington Prom znajduje się na wyspie Taipa, niedaleko międzynarodowego lotniska w Macao. Obecnie jest to terminal tymczasowy, który za niedługo ma zostać zastąpiony przez główny budynek. Aktualnie trwają prace nad jego budową. Ka Ho Port, to część portu, która znajduje się na wyspie Colonae. Mieści się tu terminal kontenerowy, naftowy i doki spółek produkcyjnych, które wytwarzają cement oraz energetykę. Ta część kontenerowa jest stosunkowo mała i wymaga rozbudowy, aby zwiększyć swoja przepustowość. Opisywana część portu została otwarta w 1991 roku.

Port morski Macao
Port morski Macao. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Macao lub też chcesz wycenić eksport do Macao sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Macao do Gdyni – zapytaj konsultanta.
Eksport do Macao z Gdyni – 40 dni.

Armatorzy obsługujący port Macao: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hyundai, K-Line, MOL, NYK, UASC.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź