Port morski Miami


Port morski Miami
Port morski Miami

Port morski Miami

Miami to port morski, którego kodem jest USMIA. Port znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych. Dokładnie położony jest w Zatoce Biscayne na wyspie Dodge w stanie Floryda. Ta wyspa powstała z połączenia ze sobą trzech mniejszych: wyspy Dodge, Lummus i wyspy Sama. Połączony jest z Downtown Miami przez Port Boulevarde, a także z wyspą Watsona przez specjalny tunel. W porcie pracuje 176 000 osób. Dostarcza 18 mld dolarów zysku dla miasta rocznie. Jest to 11 największy port kontenerowy na terenie Stanów Zjednoczonych. W 2011 udało się uzyskać rekordową liczbę 4,33 mln pasażerów, którzy skorzystali z usług tego portu. Port ten jest częściowo naturalny, a częściowo sztuczny. Bardzo często jest odwiedzany przez statki wycieczkowe i wobec pasażerów świadczy bardzo wysokie usługi. Port posiada 8 terminali pasażerskich. Znany jest również jako port kontenerowy, z którego transportuje się maszyny, urządzenia i wszelkiego rodzaju produkty przemysłowe. Dzięki temu portowi, gospodarka stanu Floryda bardzo gwałtownie się rozwija.

Port morski Miami
Port morski Miami. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Miami do Gdyni – 26 dni.
Eksport do Memphis z Gdyni – 23 dni.

Armatorzy obsługujący port Miami: APL, COSCO, Ecu-Line, Hanjin, Hapag Lloyd, K-Line, Lykes Lines, MSC, NYK, OWL, Sampskip GmbH, Spliethoff’s, TMM Lines, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź