Port Nanjing


Port Nanjing
Port Nanjing

Port Nanjing

Nanjing to największy śródlądowy port, którego kodem jest CNNAN, znajduje się na terenie Chin. Jest to największy port rzeczy na świecie. Posiada przepustowość na poziomie 191 mln ton rocznie, są to dane z 2012 roku. Obiekt ten stał się głównym portem w tym mieście ze względu na swój znakomity rozwój i duże możliwości przepustowe. Znajduje się w okolicy dolnego biegu rzeki Jangcy, w miejscu gdzie rozpoczyna się delta Jangcy. Port zajmuje 208 km linii brzegowej rzeki, a dokładniej 110 km północnego brzegu oraz 98 km południowego brzegu. W ramach tego portu działa 6 portów publicznych oraz 3 porty przemysłowe. Dzięki temu, port ten stanowi znakomity kompleks portowy. Jest to rodzaj obiektu śródlądowego, który posiada 257 wolnych koi, 44 z nich mogą przyjąć statki o nośności 10 000 DWT. Głębokość portu to 12,5 m.

Samo miasto jakim jest Nanjing stanowi centrum edukacyjne, polityczne, kulturalne i gospodarcze. Bardzo dobrze rozwijają się tutaj również środki transportu oraz turystyka. W mieście mieszka 6,55 mln mieszkańców. Niegdyś miasto to było stolicą Chińskiej Republiki Ludowej.

Port Nanjing
Port Nanjing. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Nanjing lub też chcesz wycenić eksport do Nanjing sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Nanjing do Gdyni – 34 dni.
Eksport do Nanjing z Gdyni – 41 dni.

Armatorzy obsługujący port Nanjing: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, K-Line, Norasia, NYK, OOCL, Yang Ming, ZIM/KLB.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź