Port morski New Orleans


Port morski New Orleans
Port morski New Orleans

Port morski New Orleans

New Orleans (Nowy Orlean) to port morski, którego kodem jest USMSY. Port znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych w stanie Luizjana. Jest 6 co do wielkości portem w tym kraju pod względem ilości wykonywanych przeładunków. Port posiada najdłuższe nadbrzeże na świecie, które ma 3.04 km długości i jest w stanie pomieścić 15 statków jednocześnie. Rocznie obsługuje 62 mln ton ładunków o niewielkim ciężarze. Obsługuje także 50 000 barek i 700 000 pasażerów na statkach wycieczkowych. Statki wycieczkowe płyną przede wszystkim z Carnival, Royal Caribbean i norweskich linii wycieczkowych. Nazywany jest narodowym portem wycieczkowym ze względu na dużą ilość wykonywanych operacji. Port w Nowym Orleanie ściśle współpracuje z Portem Południowej Luizjany, tworząc największy system portowy na świecie pod względem tonażu oraz ilości obsługiwanych pasażerów rocznie. Port zlokalizowany jest w centrum rzeki Missisipi. Jest to port głębinowy, który obsługiwany jest przez sześć głównych linii kolejowych. Port posiada Radę Komisarzy, która zajmuje się jego rozwojem.

Port morski New Orleans
Port morski New Orleans. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z New Orleans lub też chcesz wycenić eksport do New Orleans sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z New Orleans do Gdyni – 28 dni.
Eksport do New Orleans z Gdyni – 31 dni.

Armatorzy obsługujący port New Orleans: Atlanticargo, CMA/CGM, COMBAC, COSCO, Ecu-Line, Hanjin, Hapag Lloyd, K-Line, Lykes Lines, MSC, NYK, OWL, Sampskip GmbH, Spliethoff’s, TMM Lines, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź