Port morski Oakland


Port morski Oakland
Port morski Oakland

Port morski Oakland

Oakland to port morski, którego kodem jest USOAK, znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych nad Zatoką San Francisco. W tym miejscu mieszczą się jeszcze dwa znane miasta San Francisco oraz San Jose.

Port morski Oakland to pierwszy ważny port na wybrzeżu Pacyfiku. Został zbudowany specjalny terminal dla kontenerów. Uznawany jest za 5 najbardziej ruchliwy port kontenerowy w Stanach Zjednoczonych. Wykonywane są tutaj usługi intermodalne. Port kilkakrotnie był pogłębiany, dzięki czemu możliwe było uzyskanie większej przepustowości dla statków. Port posiada 20 wolnych koi. Działa od 1927 roku. W 2014 roku przyjął i obsłużył 1775 statków. Port jest uznawany za lidera nie tylko dzięki pięknym terenom, na jakich się znajduje, ale także dzięki infrastrukturze jaką posiada. Dzięki temu, może świadczyć usługi transportowe na bardzo wysokim poziomie. Na terenie portu znajduje się kilka dobrych restauracji. Zatrudnienie uzyskało dzięki temu bardzo duża osób. Ciągle obiekt jest unowocześniany i dostosowywany do nowoczesnych standardów, co pozwala mu się rozwijać i dostosowywać do transportowych oraz pasażerskich potrzeb.

Port morski Oakland
Port morski Oakland. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Oakland lub też chcesz wycenić eksport do Oakland sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Oakland z Gdyni – 37 dni.
Import z Oakland do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Oakland: APL, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, Lykes Lines, MSC, NYK, OWL, Sampskip GmbH, Star, TMM Lines.