Port morski Santos


Port morski Santos
Port morski Santos

Port morski Santos

Port morski Santos znajduje się w mieście Santos, w stanie Sao Paulo w Brazylii. Wybudowano go w miejscu, które pozwala na łatwą przeprawę przez góry Serra do Mar.

Od 2006 roku pozostaje najbardziej ruchliwym portem kontenerowym w Ameryce Łacińskiej, ale także najbardziej nowoczesnym. Port morski Santos ma dostęp do autostrad i dróg kolejowych. Jego terminale są dostosowane do przyjmowania towarów płynnych i stałych. Kiedyś największym towarem eksportowym była kawa, która z czasem ustąpiła miejsca innym produktom. Brazylia obecnie najczęściej eksportuje samochody, maszyny, sok pomarańczowy i soję.

Port w Santos
Port w Santos. Żródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Ciekawostka: W XIX wieku port w Santos był nazywany „Portem śmierci” . Powodzie nawiedzające miasto spowodowały rozprzestrzenianie się chorób w tym żółtej febr. Z tego też powodu statki często omijały ten port – trudno im się dziwić.

port w santos

Źródło: http://www.haidar.com.br/arquivos/2012/porto_santos_2011.pdf

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Santos lub też chcesz wycenić eksport do Santos sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Santos do Gdyni – 20 dni.
Eksport do Santos z Gdyni – 25 dni.

Armatorzy obsługujący port Santos: Alianca, Combitainer, Contship, CSAV, Ecu-Line, Euroatlantik, Evergreen, Grimaldi Napoli, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, HSLR, Lykes Lines, Montemar, MSC, NYK, OWL, Pro Lines, Safmarine, ZIM.