Port morski Savannah


Port morski Savannah
Port morski Savannah

Port morski Savannah

Savannah to port morski, którego kodem jest USSAV. Obiekt znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych w stanie Georgia. Może przyjmować statki oceaniczne, to główny port kraju. Położony jest 29 km od Oceanu Atlantyckiego. Rzeka Savannah, która przepływa w pobliżu ma połączenie z Oceanem Atlantyckim. W latach 2000 i 2005 port został uznany za najszybciej rozwijający się port w USA. W 2007 roku stał się 4 najbardziej ruchliwym portem morskim w tym kraju. Port posiada kilka ważnych obiektów, każdy z nich zajmuje się innym towarem. Garden City Terminal obsługuje kontenery. Jest uznany za największy tego typu terminal na wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, zajmuje powierzchnię 5 km2. Ocean Terminal, który obsługuje produkty leśne, drewno, stal. Target Corporation to magazyn służący do przechowywania produktów importowanych. IKEA to terminal zajmujący 160 000 m2.

Port morski Savannah
Port morski Savannah. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Savannah lub też chcesz wycenić eksport do Savannah sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Savannah z Gdyni – 27 dni.
Import z Savannah do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Savannah: CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Marfret, NYK, OWL, Sampskip GmbH, Spliethoff’s, Wallenius Wilhelmsen.