Port morski Yantian


Port morski Yantian
Port morski Yantian

Port morski Yantian

Yantian to port morski, którego kodem jest CNYTN. Port znajduje się na terenie Chin. Port jako strefa przemysłowa działa od 1996 roku i została zatwierdzona przez Radę Państwa. Zajmuje powierzchnię 0,5 km2. Od 2004 roku obowiązuje projekt interakcji stref portowych, które mają zwiększyć współpracę portu Yantian ze Strefą Wolnego Handlu Shenzhen Yantiangang. Obszar portu w 2005 roku zwiększył się do 0,9 km2, dzięki dodatkowej strefie Bonded Logistic Park. Działają tu branże związane z drukowaniem, wydawnictwem, opakowaniami, wysyłką, logistyką i handlem. Jeśli chodzi o samo miasto, jakim jest Yantian to mieszka w nim 218 700 mieszkańców. Dzielnica zajmuje powierzchnię 72,63 km2. Miasto jest atrakcyjne pod względem turystycznym. Znajduje się tu m.in. ulica Chung Ying, plaża Dameisha, Październik Wschodni. Miasto to jest jedną z sześciu dzielnic Shenzhen. Znajduje się w niedalekiej odległości od rzeki Shenshen.

Port morski Yantian
Port morski Yantian. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Yantian lub też chcesz wycenić eksport do Yantian sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Yantian do Gdyni – 34 dni.
Eksport do Yantian z Gdyni – 35 dni.

Armatorzy obsługujący port Yantian: ANL, APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hatsu Marine Limited, Hyundai, K-Line, Lloyd Treistino, MISC, MOL, NYK, OOCL, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź