Port Saint Louis


Port Saint Louis
Port Saint Louis

Port Saint Louis

Saint Louis to port rzeczny, którego kodem jest USSTL. Port znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych w stanie Missouri. Jest to port rzeczny, który stanowi ważną część komunikacyjną, dzięki której można dotrzeć do tego miasta. Istotną i w dodatku historyczna przeprawą przez rzekę jest Most Eads. Port jest w stanie obsłużyć 32 mln ton ładunków rocznie. Uznany został za 2 największy port śródlądowy w USA i 3 port zajmujący się największa ilością tonażu w Stanach Zjednoczonych. Posiada 16 terminali publicznych na rzece. Samo miasto jest zamieszkiwane przez 318 069 mieszkańców. Jest ważnym centrum handlowo-bankowym i przemysłowym. Na terenie miasta znajdują się cztery uniwersytety. W 1904 odbyły się tu Letnie Igrzyska Olimpijskie. Do II wojny światowej Saint Louis było 5 co do wielkości miastem w USA. Obecnie jest drugim niezależnym miastem w tym kraju. Oddzielenie nastąpiło w XVIII wieku. Głównymi atrakcjami turystycznymi miasta są Gateway Arch, Forest Park, ogród zoologiczny oraz Centrum Nauki i Muzeum Sztuki.

Port Saint Louis
Port Saint Louis. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Saint Louis lub też chcesz wycenić eksport do Saint Louis sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Saint Louis z Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.
Import z Saint Louis do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Saint Louis: APL, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hapag Lloyd, Hyundai, Lykes Lines, MSC, NYK, OWL, Sampskip GmbH, Star, TMM Lines.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź