Port Wuhan


Port Wuhan
Port Wuhan

Port Wuhan

Wuhan to port śródlądowy, którego kodem jest CNWUH, obiekt znajduje się na terenie Chin. Jest to naturalny port rzeczny, który mieści się w prowincji Hubei. Położony jest przy zbiegu rzek Jangcy oraz Hanjiang. Przeznaczony jest do przyjmowania oceanicznych statków o nośności 10 000 DWT. W 2013 roku odznaczył się przepustowością na poziomie 42,2 mln ton ładunków, przewieziono tu również 513 229 TEU kontenerów. Po podsianiu traktatu w Tiencin, zezwalającego otwarcie portów na zagraniczny handel, Wuhan stał się największym handlowym śródlądowych portem w kraju.

Koryto rzek, na których znajduje się port podczas pory deszczowej osiąga 10 m głębokości. Obiekt posiada łącznie 295 miejsc do cumowania, dla różnego rodzaju statków. Obiekt zajmuje powierzchnię 122,45 km2, w tym 7,579 m nadbrzeża, a także 43,4 ha magazynów. W skład portu wchodzą 24 obszary portowe, wśród nich jest 9 głównych obszarów portowych, są nimi: Jinkou Heavy Lift Cargo, Tunkou Vehicles and Oil, Hanyang Container and Bulk, Hankou Tourist and Passengers, Qingshan Ore and Steel, Zuoling Dangerous Chemicals, Yangluo Container, Huashan Container, Linsifang Coal.

Port Wuhan
Port Wuhan. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Wuhan lub też chcesz wycenić eksport do Wuhan sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Wuhan do Gdyni – 34 dni.
Eksport do Wuhan z Gdyni – 42 dni.

Armatorzy obsługujący port Wuhan: APL, China Shipping, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Evergreen, Hanjin, Hyundai, K-Line, NYK, OOCL, Yang Ming.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź