Rosnący eksport opakowań


Eksport opakowań
Eksport opakowań

Już niedługo pojawią się pod pięknie przystrojoną choinką. I choć towarzyszą nam okrągły rok, to w Święta Bożego Narodzenia odgrywają szczególną rolę. Jedni już wcześniej je przygotują, dobierając kolorem i stylem do dekoracji na drzewku, inni wybiorą tylko „przechodnią” torebkę. Kuszą przez całą kolację, by w finałowej scenie spotęgować emocje tak bardzo, że już mało kto ma dla nich litość. Słychać szelest rozdzieranego papieru zwiastujący, że ich czas dobiegł końca. Teraz liczy się to, co miały w środku. Opakowania, bo o nich mowa, mają niebagatelne znaczenie i to nie tylko w tym szczególnym okresie, a eksport opakowań – nie mniejsze.

To branża z gigantycznym potencjałem, a eksport opakowań – jeden z hitów Polski. Obecnie jego wartość w kraju wynosi 33,5 mld zł, ale już w 2020 r. ma osiągnąć 46 (!) miliardów według raportu Equity Advisors.

Bez opakowań nie odbyłby się żaden proces produkcyjny, magazynowy czy transportowy. Na bardzo dobrą pozycję branży wpływa zatem szereg czynników: rosnące wydatki na konsumpcję, rozwijająca się branża e-commerce oraz polski eksport na dobrym, pnącym się w górę poziomie, (wg danych GUS, eksport w Polsce w pierwszym kwartale wzrósł o 8,9 proc., a jego wartość na koniec 2017 roku może wzrosnąć do 197 mld euro, jak wynika z prognozy eksperta PKO BP).

Rośnie również eksport opakowań. Polskie firmy są w tym zakresie bardzo konkurencyjne. Potrafią w szybkim czasie dostosować produkcję do aktualnych wymogów klienta. Opakowania bowiem zmieniają się nawet kilka razy w roku, w zależności od bieżącej okazji sprzedaży produktu. Elastyczność, konkurencyjne koszty produkcji, ale też stale doskonalona jakość produktów i dostosowanie ich do wymogów środowiskowych sprawia, że produkty opakowaniowe, wytwarzane w Polsce coraz częściej znajdują nabywców za granicą.

Wykorzystanie opakowań w kolejnych latach będzie stale się rozwijać, w dużej mierze dlatego, że wzrastać będzie eksport, ale też dlatego, że zmieniamy się my sami i nasze przyzwyczajenia. Paczkowana żywność, coraz więcej leków, zakupy z dowozem do domu, to tylko niektóre powody, dzięki którym branża opakowaniowa na pewno będzie miała więc co świętować, nie tylko w najbliższe Święta. A seaoo.com takie zjawiska z pewnością odnotuje ;).


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź