Santa Cruz


Santa Cruz
Santa Cruz

Santa Cruz

Santa Cruz to miasto w Boliwii, ponieważ Boliwia nie ma bezpośredniego dostępu do morza, towary mogą być transportowane koleją z portów morskich w Argentynie, Brazylii, Chile, Paragwaju i Peru Boliwia mimo to jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Najbliższym portem morskim dla Santa Cruz jest Arica w północnym Chile. Na terenie miasta znajduje się suchy port (dry port), którego kodem jest BOSCR, skąd towary transportowane są w głąb kraju.

Samo miasto jakim jest Santa Cruz znajduje się we wschodniej części kraju. Położone jest nad rzeką Pirai. Mieszka tu 1 913 233 mieszkańców. Uznane zostało za największe miasto Boliwii. Zostało założone w 1561 roku przez Nuflo de Chaveza. W XX wieku miasto zaczęło się gwałtownie rozwijać dzięki doprowadzeniu do niego 1954 linii kolejowych. Uprawia się tu trzcinę cukrowa, tytoń szlachetny, ryż, bawełnę oraz kukurydzę. Bardzo dobrze rozwija się tu również przemysł spożywczy. W okolicach miasta znajdują się złoża ropy naftowej i gazu ziemnego. Ponadto, znajdują się tu duże złoża żelaza oraz magnezu. Miasto posiada własna rafinerię ropy naftowej. Nadal można tu zobaczyć wiele zabytków architektury kolonialnej takich jak katedra z XVI wieku i budynki misji jezuickiej. Miasto posiada uniwersytet, który został wybudowany w 1880 roku.

Santa Cruz
Santa Cruz. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić i wycenić eksport do Santa Cruz sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Santa Cruz z Gdyni – 70 dni.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź