Aliexpress – chińskie Allegro. Jak kupować


Aliexpress - chińskie allegro
Aliexpress - chińskie allegro

Aliexpress – chińskie Allegro. Jak kupować

Sprawdź produkt i sprzedawcę
Kupując na Aliexpress zwróć uwagę na cenę i opinie o sprzedawcy. Jeśli cena jest podejrzanie niska w porównaniu do takich samych przedmiotów u innych sprzedawców lub ogólnie bardzo niska, uważaj. Sprawdź dobrze opis przedmiotu i opinie o sprzedawcy lub po prostu zrezygnuj. Czasami jednak może się zdarzyć tak atrakcyjna cena przez pomyłkę lub sprzedający rozpoczyna działalność na Aliexpress i z tej okazji ma promocyjne ceny (tu jednak musimy być czujni, bo brak opinii może być tak samo złym znakiem jak niska ocena w komentarzach od kupujących).

Aliexpress – chińskie Allegro. Jak kupować
Aliexpress – chińskie Allegro. Jak kupować

Sprawdzamy również informacje o sprzedającym, które pojawią się po kliknięciu na jego sklep. Informacje kontaktowe, od kiedy sprzedaje na Aliexpress itp.

Niektórzy kupujący wstawiają w komentarzach o produkcie tzw. real foto, więc możesz zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda konkretny przedmiot. Niekiedy zdarza się, że zdjęcie produktu wstawione przez sprzedawce wcale nie przypomina posiadanego przedmiotu… Przykład: Sukienki dla lalek Barbie, na zdjęciach widać, że wyglądają nieźle, jak za taką cenę ($1,99). Po sprawdzeniu komentarzy, już wiadomo dlaczego zdjęcia w ofercie są wystawione tylko z przodu. Jak informuje jedna z klientek z Rosji w swojej opinii, sukienka z tyłu jest za mała i na dowód wstawia zdjęcia. Za tą cenę można powiedzieć, nie ma się co spierać, ale z drugiej strony mamy przykład, jak mogą wygląda nasze zakupy, czasami to po prostu loteria.

Aliexpress – chińskie Allegro. Jak kupować
Aliexpress – chińskie Allegro. Jak kupować

Na szczęście w sytuacjach, gdy przedmiot nie jest zgodny z opisem mamy możliwość jego zwrotu oraz całkowitej refundacji lub możemy zatrzymać przedmiot i uzyskać częściowy zwrot środków. Co ważne sprzedawca dostaje nasze środki dopiero gdy potwierdzimy, że otrzymaliśmy produkt i jesteśmy z niego zadowoleni.

Sposób płatności
Do tej pory można było płacić m.in. kartą kredytową lub debetową. Od kilku miesięcy na Aliexpress możemy opłacać zamówienia również przez serwis Przelewy24. To duże ułatwienie szczególnie dla kupujących z Polski i bezpieczniejsze niż udostępnianie danych swojej karty. Przewalutowanie (z PLN na USD) następuje zgonie z obowiązującym na Przelewy24 kursem.

Sposób wysyłki
Wielu sprzedawców oferuje darmową wysyłkę. W wyszukiwarce możemy zaznaczyć, aby pokazywane były tylko oferty z darmową wysyłką do Polski. Standardowa forma wysyłki chińską pocztą może trwać 15-30 dni. Do wyboru jest również szybsza, ale już płatna przesyłka kurierem.

Przeczytaj również: Aliexpress – chińskie Allegro. Jak kupować część II.

Wyceń import z Chin:


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź