Charlotte


Charlotte
Charlotte

Charlotte

Charlotte to miasto znajdujące się we wschodniej części USA, jest największym miastem Karoliny Północnej. Znajdujący się tam suchy port posiada kod USCLT. Docierające do portu morskiego Wilmington towary są później transportowane w głąb kraju między innymi do tego suchego portu.

Miasto zostało założone w 1755 roku przez Thomasa Polka, który był wujem prezydenta Stanów Zjednoczonych Jamesa Polka. Charlotte jest 1 z 10 najszybciej rozwijających się miast w tym kraju. Mieszka tu 731 424 mieszkańców. Najważniejszymi obiektami w mieście są Uniwersytet Północnej Karoliny, Queens College, The Mint Museum of Art (muzeum sztuki), Carolinas Aviation Museum (muzeum lotnictwa), The Charlotte Museum of History (muzeum miejskie), The Light Factory (muzeum fotografii i filmu), U.S. National Whitewater Center (centrum sportowo-rekreacyjne). Największym skupiskiem religijnym jest tutaj Południowa Konwencja Baptystów oraz Zjednoczony Kościół Metodystyczny.

Charlotte
Charlotte. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Na terenie miasta znajduje się suchy port, dzięki któremu możliwe jest rozwijanie eksportu oraz importu różnego rodzaju towarów w głębi kraju. Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub też chcesz wycenić eksport sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Import z Charlotte do Gdyni – 26 dni.
Eksport do Charlotte z Gdyni – 25 dni.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź