Czy wiesz, że…Import z USA


Import z USA

Dzięki temu, że import z USA jest tak powszechny, miłośnicy znajdujących się tam produktów bez trudu mogą je obecnie sprowadzać do Polski. Wielu przedsiębiorców decyduje się na taki manewr, aby móc wprowadzać w Polsce nowe produkty.

Najbardziej popularny jest import z USA następujących produktów:

  • elektroniki,
  • amerykańskich ubrań,
  • słodyczy o nietypowym smaku.

Trzeba pamiętać, że import z USA może być trochę problematyczny, ale tylko wtedy, gdy nie posiada się na ten temat odpowiedniej wiedzy. Od razu należy obalić mit, że trzeba mieć kogoś w Stanach, aby ściągnąć towar. Absolutnie nie jest to konieczne. Najbardziej opłacalne jest skorzystanie z usług firmy, która świadczy usługi polegające na wysyłaniu tanich paczek do Polski. Paczka dotrze do polski albo drogą morską albo lotniczą – różnią się one od siebie kosztami (morski jest tańszy).

W zależności od sprowadzanego towaru, możemy zapłacić cło, VAT lub opłatę akcyzową, jeżeli chcemy importować alkohol lub papierosy. Oczywiście import inaczej wygląda wtedy, kiedy ściągamy towar na własny użytek, a inaczej wtedy, kiedy mamy zamiar go sprzedać. Warto pamiętać, że w przypadku towarów do 150 euro nie jest naliczane cło, ale jest naliczany VAT. W przypadku drobnych przesyłek o wartości do 45 euro nie jest naliczane ani cło, ani VAT. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna decyzja należy do urzędów celnych, jeśli dokumentacja będzie choć trochę odbiegała od przyjętych norm, bójcie się. Dlatego też, nieraz na granicy może okazać się, że import wyniesie znacznie więcej niż zakładaliśmy.

Na SEAOO.com pomożemy w imporcie z USA, wystarczy zapytać.

Przeczytaj także Eksport do USA alkoholi wysokoprocentowych.

1 Komentarz

  1. Avatar
    AdaN
    27 sierpnia 2015

    A co z przesyłkami lotniczymi? Sama od dłuższego czasu robię zakupy z USA z firmą USBOX i mimo opłacanego cła, ubrania czy też kosmetyki kosztują mnie znacznie mniej, niż polskie odpowiedniki. Poza tym amerykańskie towary w wielu przypadkach są znacznie lepszej jakości i głównie dlatego decyduję się na robienie zakupów za oceanem.