Firma transportująca tuńczyka w rękach globalnego gracza!


Kuehne Nagel
Kuehne Nagel

Takiego przejęcia nie było na rynku transportu dawno. Spedycyjny gigant przejął jedną z najważniejszych na świecie firm, które zajmowały się transportem tuńczyka. Co oznacza taka „transakcja” i jak wpłynie na globalny handel?

Firma Worldwide Perishable Canada to największy w Kanadzie spedytor, który zajmuje się transportem towarów bardzo szybko psujących się. Jej głównym działaniem eksportowym jest transport tuńczyka. Z tego właśnie słynie w świecie handlu ponieważ mało firm zajmuje się tym na tak dużą skalę.

Przejęcia dokonał Kuehne Nagel. To prawdziwy hegemon. Globalne przedsiębiorstwo zajmujące się szeroko pojętą logistyką i transportem ma swoją siedzibę w Szwajcarii. Worldwide Perishable Canada jest następnym łupem w polowaniu Szwajcarów.

Firma z Kanady siłą Szwajcarów

Przedstawiciele Kuehne Nagal na rynek kanadyjski stwierdzili, że lider transportu tuńczyka jest ogromnym wzmocnieniem całego konsorcjum. Na działaniu kanadyjskiej firmy oparta będzie siła napędowa szwajcarskiego konsorcjum w rozwoju na amerykańskim kontynencie.

Taka sytuacja będzie docelowo pewnego rodzaju mostem. Ten połączy regionalne wartości przedsiębiorstw ponieważ nada ich współpracy globalnego charakteru. Pozwoli to rozwinąć transport towarów szybko psujących się i zapewni dużo lepsze usługi ich przewozu.

To bardzo dobra wiadomość dla klientów, którzy mogą liczyć na podwyższenie jakości usług i szybszą realizację zleceń. Nie wiadomo jednak czy firma ze Szwajcarii nie podniesie przez to cen spedycji i transportu.

Możliwa ekspansja na Europę Wschodnią

Szwajcarskie konsorcjum, które przejęło kanadyjską firmę założoną w 1999 roku znacznie poszerza swoje możliwości na innych kontynentach, ale nie zapomina też o macierzystym. Europejskie szlaki zwiększają się dzięki wcześniejszym przejęciu austriackiego przedsiębiorstwa Jöbstl.

To średniej wielkości firma zajmująca się logistyką. W teorii transakcja nie przyniesie natychmiastowych skutków finansowych, ale sprawia, że Kuehne Nagal rozszerza swoje możliwości drogowe i transportowe w pasie pomiędzy Europą Wschodnią, a Zachodnią.

Warto wspomnieć, że firma ta ma siedziby w ponad 100 krajach co umożliwia stworzenie trwałej siatki logistyczno-transportowej. Szwajcarskie konsorcjum inwestuje również w Polsce, ponieważ mamy odpowiednią bazę. Działa u nas od 27 lat, zatrudniając ponad 2300 osób. Kuehne Nagal ma ponad 28 punktów na terenie całego kraju.

Pozytywne zmiany w transporcie

Transport produktów szybko psujących się wymaga rozwoju. Konieczne jest stopniowe przyspieszanie procedur, automatyzacja i poprawa szybkości przewozu towarów. Wniosek: kontrakty takie jak ten kanadyjsko-szwajcarski z pewnością mogą wpłynąć na rynek stymulująco.

Warto wspomnieć, że obydwie firmy będą łącznie nadzorowały przewóz ponad 17 tysięcy ton eksportowanych towarów drogą lotniczą w temperaturze kontrolowanej. Większość tych transakcji dotyczy przewozu rzeczy, które bardzo szybko się psują.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź