Firma transportująca tuńczyka w rękach globalnego gracza!


Kuehne Nagel
Kuehne Nagel

Takiego przejęcia nie było na rynku transportu dawno. Spedycyjny gigant przejął jedną z najważniejszych na świecie firm, które zajmowały się transportem tuńczyka. Co oznacza taka „transakcja” i jak wpłynie na globalny handel?

Firma Worldwide Perishable Canada to największy w Kanadzie spedytor, który zajmuje się transportem towarów bardzo szybko psujących się. Jej głównym działaniem eksportowym jest transport tuńczyka. Z tego właśnie słynie w świecie handlu ponieważ mało firm zajmuje się tym na tak dużą skalę.

Przejęcia dokonał Kuehne Nagel. To prawdziwy hegemon. Globalne przedsiębiorstwo zajmujące się szeroko pojętą logistyką i transportem ma swoją siedzibę w Szwajcarii. Worldwide Perishable Canada jest następnym łupem w polowaniu Szwajcarów.

Firma z Kanady siłą Szwajcarów

Przedstawiciele Kuehne Nagal na rynek kanadyjski stwierdzili, że lider transportu tuńczyka jest ogromnym wzmocnieniem całego konsorcjum. Na działaniu kanadyjskiej firmy oparta będzie siła napędowa szwajcarskiego konsorcjum w rozwoju na amerykańskim kontynencie.

Taka sytuacja będzie docelowo pewnego rodzaju mostem. Ten połączy regionalne wartości przedsiębiorstw ponieważ nada ich współpracy globalnego charakteru. Pozwoli to rozwinąć transport towarów szybko psujących się i zapewni dużo lepsze usługi ich przewozu.

To bardzo dobra wiadomość dla klientów, którzy mogą liczyć na podwyższenie jakości usług i szybszą realizację zleceń. Nie wiadomo jednak czy firma ze Szwajcarii nie podniesie przez to cen spedycji i transportu.

Możliwa ekspansja na Europę Wschodnią

Szwajcarskie konsorcjum, które przejęło kanadyjską firmę założoną w 1999 roku znacznie poszerza swoje możliwości na innych kontynentach, ale nie zapomina też o macierzystym. Europejskie szlaki zwiększają się dzięki wcześniejszym przejęciu austriackiego przedsiębiorstwa Jöbstl.

To średniej wielkości firma zajmująca się logistyką. W teorii transakcja nie przyniesie natychmiastowych skutków finansowych, ale sprawia, że Kuehne Nagal rozszerza swoje możliwości drogowe i transportowe w pasie pomiędzy Europą Wschodnią, a Zachodnią.

Warto wspomnieć, że firma ta ma siedziby w ponad 100 krajach co umożliwia stworzenie trwałej siatki logistyczno-transportowej. Szwajcarskie konsorcjum inwestuje również w Polsce, ponieważ mamy odpowiednią bazę. Działa u nas od 27 lat, zatrudniając ponad 2300 osób. Kuehne Nagal ma ponad 28 punktów na terenie całego kraju.

Pozytywne zmiany w transporcie

Transport produktów szybko psujących się wymaga rozwoju. Konieczne jest stopniowe przyspieszanie procedur, automatyzacja i poprawa szybkości przewozu towarów. Wniosek: kontrakty takie jak ten kanadyjsko-szwajcarski z pewnością mogą wpłynąć na rynek stymulująco.

Warto wspomnieć, że obydwie firmy będą łącznie nadzorowały przewóz ponad 17 tysięcy ton eksportowanych towarów drogą lotniczą w temperaturze kontrolowanej. Większość tych transakcji dotyczy przewozu rzeczy, które bardzo szybko się psują.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *