Gdański port na nowej linii Azja/Europa


Gdański port na nowej linii Azja/Europa
Gdański port na nowej linii Azja/Europa

22 czerwca tego roku Hapag-Lloyd poinformował, że dodaje nowe połączenie z portem w Gdańsku do serwisu Loop 7. W ten sposób linia oceaniczna aliansu G6 Azja/Europa zawita także nad Bałtyk. Do tej pory ostatnim europejskim portem był Hamburg.

Serwis Loop 7 został przedłużony poprzez dodanie bezpośredniego połączenia z Polską, dzięki temu statki oceanicznego aliansu G6 będą dopływać do terminalu kontenerowego DCT także w gdańskim porcie. Pierwszy z nich Hong Kong Express 011W27 o pojemności 13 200 TEU, 11 sierpnia dopłynął do Gdańska,z Qingdao w Chinach wypłynął 29 czerwca.

Aktualne porty na linii Azja/Europa serwisu Loop 7: Qingdao – Szanghaj (Yangshan) – Hong Kong – Singapur – Yantian – Rotterdam – Hamburg – Gdańsk – Singapur – Southampton Yantian – Qingdao.

To nie pierwsze połączenie z Azją, do gdańskiego portu docierają już od kilku lat największe na świecie statki obsługujące serwis oceaniczny AE10. Nowe bezpośrednie połączenie z Azją wpłynie na zwiększenie ilości towarów w polskich portach i wpływów do budżetu. Władze portu przewidują, że konkurencja spowoduje także obniżanie ceny importowanych produktów.

Przypomnę tylko, że od 2012 roku, aż to bieżącego roku to Gdynia obsługiwała statki sojuszu G6. W tym roku armatorzy G6 zdecydowali jednak, że nowym terminalem w Polsce obsługującym sojusz zostanie Gdańsk z Deepwater Container Terminal DCT. Gdański port przechodzi obecnie wielkie zmiany, trwa budowa drugiego terminalu przeładunkowego T2, który podwoi zdolności przeładunkowa portu, jego zakończenie planowane jest na koniec 2016 roku.

Źródło: https://www.hapag-lloyd.com/en/news/news_page_41898.html

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź