Kontener izolowany


Kontener izolowany

Kontener izolowany, insulated container, to taki kontener, w którym na stałe nie są zamontowane żadne urządzenia chłodzące lub grzejące. Dodatkowo, posiada specjalne miejsce na danym środku transportu. Wykonany jest z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Utrzymanie konkretnej temperatury jest możliwe dzięki izolacji PUR. Jest on łatwy w czyszczeniu dzięki gładkiej zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni.

Czym jest izolacja PUR?
PUR to pianka izolacyjna, która znajduje się wewnątrz kontenera mającego za zadanie utrzymać określona temperaturę. Odznacza się szczelnością i trwałością. Minimalizuje przenikanie ciepła do wnętrza pojemnika. To zdecydowanie najlepszy system izolacyjny obecnie dostępny na rynku. Dodatkową jej zaletą jest to, że nie pyli oraz nie emituje groźnych substancji. Jest całkowicie bezwonna. Taka pianka jest w pełni ekologiczna, ponieważ została wytworzona ze zużytych butelek plastikowych oraz olejów kukurydzianych i sojowych. Spienienie jej jest możliwe dzięki zastosowaniu wody.

Kontenery typu TKT
Dzięki takim kontenerom, bez żadnego problemu można przewozić towary świeże i mrożone. Podczas transportu nie ulegną one zepsuciu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch sposobów chłodzenia. Odbywa się ono poprzez płyty eutektyczne i system gazowy CO2. Takie kontenery posiadają wszelkie niezbędne atesty. Dzięki temu, można bezpiecznie stosować je przede wszystkim w przemyśle spożywczym. Oznaczają się one również wysoką żywotnością.

Kontener izolowany R700
Ten kontener izolowany został stworzony metodą formowania rotacyjnego (rotomouldingu) z polietylenu wysokiej gęstości. Odznacza się wysoką wytrzymałością. Dzięki temu, że została użyta pianka polietylenowa (PE) między ściankami, pojemnik jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie produkty przewożone w tym kontenerze będą dostarczane w higieniczny i bezpieczny sposób.

Kontener izolowany bez wanny wychwytowej
Przewożone w nim mogą być towary, które odznaczają się wrażliwością na zmienne temperatury. Jego ściany i dach wykonane są z wielowarstwowej ociepliny i są pokryte ocynkowaną blachą trapezową z powłoką plastikową. Ocieplina to nic innego jak pianka PUR, która odznacza się wysokimi walorami ekologicznymi i posiada wysokie wartości izolacyjne. W takim kontenerze można zastosować ogrzewanie przy pomocy zewnętrznych urządzeń, jeśli jest to wymagane do przewozu określonych towarów. Jeśli chodzi o wymiary, to są one następujące:

  • Wymiary zewnętrzne: 4050 mm x 2170 mm x 2470 mm
  • Wymiary wewnętrzne: 3900 mm x 1950 mm x 2200 mm
  • Waga: 940 kg

Pozostałe rodzaje kontenerów:
Kontener chłodniczy
Kontener chłodzony
Kontener do przewozu ładunków sypkich
Kontener ogrzewany
Kontener o podstawie płytowej
Kontener płytowy
Kontener uniwersalny zamknięty
Kontener wentylowany
Kontener zbiornikowy
Kontener zbiorowy, także kontener LCL
Kontener z otwartym dachem
Kontener izotermiczny