Opakowanie towaru w transporcie morskim czyli jak przewieźć żarówki…


Opakowanie towaru w transporcie morskim żarówki

W transporcie morskim można za jednym razem przewieźć bardzo duże ilości towaru, co wiąże się ze sporymi oszczędnościami, dlatego jest on bardzo popularny w dzisiejszych czasach. Warto zastanowić się, w jakie opakowania powinny być pakowane towary przewożone tym środkiem transportu.

Dużą zaletą transportu morskiego jest jego mała wypadkowość. Rzadko zdarza się, aby towar nie dotarł do wyznaczonego portu. Ten rodzaj transportu ma również bardzo szeroki zasięg. Dzięki statkom można dotrzeć do większości państw i wysp na całym świecie.

Towar, który przewożony jest w transporcie morskim musi posiadać odpowiednie opakowania. Transport drogą morską zajmuje stosunkowo dużo czasu, dlatego przewożone przedmioty trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Kluczową sprawą są tu solidne opakowania. Powinny one chronić towar przed specyficznymi warunkami atmosferycznymi, jakie panują na morzu. Opakowania muszą szczególnie zabezpieczyć towary przed dużą wilgotnością, zmianą temperatur oraz przed brakiem przepływu powietrza. Powinny również zabezpieczać przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto tutaj wspomnieć szczególnie o przedmiotach delikatnych, szklanych, np. żarówkach. Podczas długiego transportu i kilku przeładunków, wiele złego może spotkać szczególnie kruche przedmioty. Dlatego warto przemyśleć solidne zabezpieczenie np. drewniane skrzynie, albo umieścić towar na palecie. Karton w takich przypadkach to mało solidna ochrona.

Towar umieszczony w skrzyni, na palecie itp. następnie jest pakowany do kontenera. Dzięki temu, będzie odpowiednio stabilny i nie będzie się przemieszczał. Zazwyczaj stosuje się także dodatkowe zabezpieczenia przeciwwilgociowe wewnątrz kontenera. Wykorzystuje się do tego celu folię PE, folię aluminiową, środki do osuszania oraz ograniczające ilość powietrza wewnątrz opakowania. W takich warunkach towar może zostać dostarczony do wybranego miejsca w nienaruszonym stanie.

Ładunek, który pakowany jest do kontenera powinien być jak najbardziej stabilny. Szczególnie, jeżeli skrzynie będą ustawiane pionowo. W tym celu wykorzystuje się konstrukcje drewniane w połączeniu z powietrznymi poduszkami sztauerskimi. Jest bardzo ważne, aby ten etap pakowania został wykonany właściwie. Dzięki temu, zawartość kontenera zostanie odpowiednio zabezpieczona, szczególnie przedmioty delikatne.

Jeżeli przewożone są wyjątkowe delikatne rzeczy, takie jak na przykład żarówki lub są to cenne rzeczy, jak dzieła sztuki, kartony zbiorcze są dodatkowo wyposażane w urządzenia monitorujące stan ładunku podczas transportu. Urządzenia informują na przykład o przekroczeniu granicznej wartości wstrząsu czy o niebezpiecznym przechyleniu, które może spowodować uszkodzenie towaru. Można dzięki temu odpowiednio wcześnie zareagować i nie dopuścić do zniszczenia ładunku. Ważne jest jednak przede wszystkim to, aby kartony zbiorcze były bardzo dobrze zabezpieczone. Wtedy żadne wstrząsy nie będą w stanie ich zniszczyć.

Jak widać pakowanie towaru w transporcie morskim wcale nie jest taką prostą sprawą. Należy pamiętać o wielu aspektach i wykazać się dużą starannością. Dzięki temu, że zostaną dopełnione wszystkie procedury, można będzie uzyskać wysokie zadowolenie – towar na pewno dotrze w całości do miejsca docelowego. Nawet tak delikatny, jak żarówki.

Opakowanie zbiorcze – to wszelkie kartony zbiorcze, pudła, skrzynie, bębny, worki i pojemnik, a także torby połączone ze sobą.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź