Ouagadougou


Ouagadougou
Ouagadougou

Ouagadougou

Ouagadougou (Wagadudu) to miejscowość znajdujące się na terenie Burkina Faso. Port na terenie miasta, którego kodem jest BFOUA, służy głównie to transportu kontenerów i spełnia funkcję importową oraz eksportową różnego rodzaju towarów. W 2003 roku niestabilna sytuacja na Wybrzeżu Kości Słoniowej zmusiła przekierowanie transportu kolejowego z Abidżan do portów w Togo, Benin oraz Ghanie poprzez sieć dróg.

Samo miasto Wagadugu jest największym miastem tego kraju. Głównie rozwija się tu przetwórstwo żywności, a także przemysł bawełniarski. Uważane za jeden z największych rynków handlowych Afryki Zachodniej. Początki miasta sięgają XV wieku. Pierwsze wybory samorządowe w mieście odbyły się w 1956 roku. Panuje tutaj klimat gorący półpustynny. Ściśle graniczy on z tropikalnym suchym i mokrym. Pora deszczowa ma tu miejsce od maja do października. Zimowy czas trwa od grudnia do stycznia. Maksymalna temperatura w letnim okresie do +43 stopnie Celsjusza. . Występuje tu harmatan czyli suchy wiatr oraz monsunowe wiatry. W mieście są trzy uczelnie, choć alfabetyzacja miasta nie jest zbyt wysoka. Największą uczelnią jest Uniwersytet Ouagadougou, który został założony w 1974 roku. W 2010 roku uczęszczał do niego 40 tysięcy studentów.

Ouagadougou
Ouagadougou. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub wycenić eksport do Ouagadougou sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Ouagadougouz Gdyni – 32 dni.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź