Port Ankara


Port Ankara
Port Ankara

Port Ankara

Ankara to port śródlądowy, którego kodem jest TRANK. Port znajduje się na terenie Turcji. Zajmuje się on obsługą handlu w głębi kraju. Ma połączenie drogowe i kolejowe z portami obsługującymi transport na Morzu Czarnym, Morzu Egejskim oraz Morzu Śródziemnym, takimi jak Stambuł czy Izmir. Jest ważną częścią rozwoju gospodarki tego miasta.

Ankara jest stolicą Turcji, jej populacja liczy 3 848 440 mieszkańców. Miasto znajduje się w środkowej części kraju. Jest to druga co do wielkości aglomeracja w tym kraju, a także ważny ośrodek handlowy i przemysłowy. Mieszczą się tu ambasady oraz siedziba rządu. Miasto znajduje się nad rzeką Enguri, która jest dopływem Sakarya. Znajduje się ona w najsuchszym regionie Turcji. Na terenie miasta obowiązuje klimat kontynentalny z zimnymi, śnieżnymi zimami i gorącymi, suchymi latami. Opady deszczu występują głównie wiosną i jesienią. Roczna suma opadów wynosi 415 mm. Ankara jest atrakcyjne pod względem turystycznym. Znajduje się tu wiele zabytków takich jak ruiny budowli rzymskich, meczety czy muzea. Mieści się tu również opera, teatr. Organizowane są liczne festiwale. Można również uczęszczać do dobrych uniwersytetów oraz szkół wyższych.

Port Ankara
Port Ankara. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub wycenić eksport do Ankary sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Ankary z Gdyni – 26 dni.
Import z Ankary do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź