Port lotniczy Barcelona


Port lotniczy Barcelona
Port lotniczy Barcelona

Port lotniczy Barcelona

Port lotniczy Barcelona. W Barcelonie znajduje się port lotniczy, który nazywany jest również Barcelona-El Prat. Lotnisko posiada kod BCN, a kraj, w którym się znajduje czyli Hiszpania ES. Dokładnie, port lotniczy znajduje się w miejscowości El Prat de Llobregat. Jest to miejscowość oddalona od Barcelony o 10 km.

Port jest międzynarodowym lotniskiem, które zostało założone w 1918 roku. Jego właścicielem jest Aeropuertos Espanoles y Navegacion Aerea. W 2014 roku lotnisko obsłużyło 37 558 044 pasażerów oraz 102 692 ton towarów. Na lotnisku wykonano również 283 850 operacje. Jest to 2 co do wielkości lotnisko w Hiszpanii. Ponadto jest to również 20 pod względem ruchliwości lotnisko na świecie. Uznawane jest za główne lotnisko w kraju Basków.

Lotnisko specjalizuje się w lotach krajowych, europejskich i do Afryki Północnej. Posiada 2 terminale. Pierwszy terminal został zaprojektowany przez Ricardo Bifila i został otwarty w 2009 roku. Znajduje się na nim 258 stanowisk odpraw. Drugi terminal podzielony jest na 3 części. Na tym terminalu głównie operują tani i regionalni przewoźnicy. Głównymi przewoźnikami, którzy obsługują to lotnisko są R-Bag Poland (QY), Lufthansa (LH), Czech Airlines (OK), Turkish Airlines (TK).

Port lotniczy Barcelona
Port lotniczy Barcelona. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź