Port lotniczy Belgrad


Port lotniczy Belgrad
Port lotniczy Belgrad

Port lotniczy Belgrad

Port lotniczy Belgrad imienia Nikoli Tesli, znajduje się w Belgradzie, kod lotniska to BEG. Jest to międzynarodowe lotnisko, które znajduje się w odległości 18 km od Belgradu.

Belgrad to jednocześnie stolica Serbii, której kod kraju to RS. Miasto znajduje się w północnej części kraju i mieszka w nim 1 761 715 mieszkańców. Panuje tutaj klimat kontynentalny i umiarkowany. Wyróżniane są 4 pory roku. Najwięcej osób wyznaje prawosławie. Miasto posiada wiele ciekawych muzeów.

W mieście znajduje się lotnisko cywilne, którego właścicielem jest Aerodrom Beograd P.E. Lotnisko zostało otwarte w 1962 roku. Wykonywane są tutaj zarówno loty pasażerskie jak i loty cargo. W 2013 port lotniczy Belgrad obsłużył 3 543 194 pasażerów i 7679 ton ładunków. Wykonano tu również 46 828 operacji lotniczych. Lotnisko posiada jeden pas startowy. A także lotnisko organizuje loty czarterowe. Przewoźnikami, którzy obsługują to lotnisko są Lufthansa (LH), R-Bag Poland (QY), Czech Airlines (OK) oraz Turkish Airlines (TK).

Port lotniczy Belgrad
Port lotniczy Belgrad. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź