Port morski Acajutla


Port morski Acajutla

Acajutla to port morski, którego kodem jest SVAQJ, znajduje się na terenie Salwadoru. Miasto położone jest u wybrzeży Pacyfiku w Ameryce Środkowej. To główny port morski w tym kraju, eksportuje się stąd przede wszystkim kawę, cukier oraz balsam peruwiański (naturalna żywica balsamowca). Budowa portu była związana również z rozwojem miasta. Zainwestowano duże pieniądze, aby port został przystosowany do nowoczesnych potrzeb i mógł się rozwijać. Swoją działalność port zainaugurował w 1961 roku. Jest zarządzany przez CEPA.

Populacja Acajutla liczy 18 008 mieszkańców. Panuje tutaj klimat tropikalny sawanny. Jest bardzo gorąco i wilgotno. Port, który znajduje się w tym mieście jest głębinowy. Dzięki temu, że port jest bardzo dobrze wyposażony pod względem różnych sprzętów, możliwe jest przetransportowywanie w nim towarów ze statków na ląd i na odwrót. Obiekt działa bardzo dobrze i sprawia, że miasto może się rozwijać dzięki eksportowi towarów, który odbywa się na bardzo szeroką skalę.

Port morski Acajutla
Port morski Acajutla. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić lub też chcesz wycenić eksport do Acajutla sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Eksport do Acajutla z Gdyni – 29 dni.
Import z Acajutla do Gdyni – o czas dostawy zapytaj naszych konsultantów.

Armatorzy obsługujący port Acajutla: Colsa (Conti-Lines), Ecu-Line, Hapag Lloyd.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź