Port morski Ad-Dammam


Port morski Ad-Dammam
Port morski Ad-Dammam

Port morski Ad-Dammam

Ad-Dammam to port morski, którego kodem jest SADMM, znajduje się na terenie Arabii Saudyjskiej. Dokładnie mieści się na sztucznym półwyspie na północnym wschodzie od miasta. Znajduje się nad Zatoką Perską. Obsługuje import towarów napływający ze wschodniej części Arabii Saudyjskiej. Wykonuje również eksport cementu, mocznika i wielu innych towarów. W 2007 roku port obsłużył 1175 statków, które miały łącznie 38 063 363 ton nośności. Największym statkiem, który wpłynął do portu był ten, który miał nośność 148 000 ton, a jego długość wynosiła 260 metrów. Port wyposażony jest w trzy baseny. W Zachodnim i Wschodnim basenie znajdują się nadbrzeża. Natomiast w trzecim basenie znajduje się stocznia remontowa, dwa doki pływające i nadbrzeża, z którego korzystają mniejsze jednostki pływające. Tor podejściowy do portu został pogłębiony do 14 m. Ponadto, wykonywane są obecnie prace, które mają jeszcze bardzie pogłębić tor oraz część obiektu do 16,5 m. Port zajmuje powierzchnie 165 ha. W 2009 roku przyjął 19,3 mln ton ładunków.

Port morski Ad-Dammam
Port morski Ad-Dammam. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import lub eksport do Ad-Dammam sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Eksport do Ad-Dammam z Gdyni – 34 dni.
Import z Ad-Dammam do Gdyni – zapytaj naszych konsultantów o czas dostawy.

Armatorzy obsługujący port Ad-Dammam: ANL, APL, ARAB, Bonyad, Cargo-Levant, CMA/CGM, COMBITAINER, Conti Gulf Line, Ecu-Line, Evergreen, Gearbulk, Hanjin, Hapag Lloyd, HUAL, IRISL/ECL SERVICE, IRISL/PEL SERVICE, MSC, Norasia, NYK, Safmarine, UASC.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź