Port morski Adelaide


Port morski Adelaide
Port morski Adelaide

Port morski Adelaide

Port morski Adelaide, którego kodem jest AUADL, znajduje się na przedmieściach tego miasta (dokładnie 14 km) na terenie Południowej Australii. Port morski Adelaide to główny port dla tego miasta. Odegrał bardzo ważną rolę w rozwoju Adelaidy jak i całej Australii Południowej. To właśnie przez ten port przepływały informacje z całego świata. Początkowo, miał znajdować się tutaj jedynie tymczasowo, jednak jak się później okazało, zagościł tu na dobre. Powodem, dla którego jednak zdecydowano się pozostawić port w tym miejscu, były oszczędności. Zewnętrza jego część została zbudowana na początku XX wieku. Port został dostosowany tak, aby mogły do niego wpływać różnego rodzaju statki, bez większych problemów. W latach 1920-1930 nadbrzeże tego portu uległo diametralnym zmianom, przede wszystkim zniknęła estakada, która dotychczas znajdowała się przy porcie. W niedalekiej odległości od obiektu możemy zobaczyć liczne hotele oraz puby, które pochodzą z XIX wieku. Są bardzo dobrze zachowane przyciągają także turystów w okolice portu.

Port morski Adelaide
Port morski Adelaide. Źródło: © autorzy OpenStreetMap. Open Database License.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić import z Adelaidy lub też chcesz wycenić eksport do Adelaidy sprawdź nasz kalkulator dla przesyłek drobnicowych na SEAOO.com lub napisz do nas maila w sprawie wysyłek kontenerowych.

Przewidywany czas dostawy:
Import z Adelaide do Gdyni – 45 dni.
Eksport do Adelaide z Gdyni – 52 dni.

Armatorzy obsługujący port Adelaide: ANL, APL, Conmar/Contship, CMA/CGM, COSCO, Ecu-Line, Hamburg-Sud, Hapag Lloyd, Marfret, MISC, MOL, MSC, NYK, OOCL, OWL, Spliethoff’s, Wallenius Wilhelmsen.


Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź